Bir numaralı önceliğimiz, her zaman kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyetidir. Hesaplarını uygunhesaplar.com’da alıp satarken, iyi bir alışveriş deneyimi yaşamanı isteriz.

1-Ücret ödeme ve ürünün takas sürecini tamamlamak için halka açık bir yer seçerek görüşmeyi yüz yüze gerçekleştirmeni öneriyoruz. Örneğin: Kafe, market, alışveriş merkezi vb. Yüz yüze işlem yapamayan veya reddeden, nakit ödeme yerine havale veya farklı ödeme yolları konusunda ısrar eden kullanıcılara çok dikkat et. Şahsen tanışmadığın birine asla ödeme gönderme ve bir şeyi görmeden asla satın alma.

2-Banka çeklerini kabul etme. Başka kullanıclara Western Union, EFT ve havale gönderme.

3-Olağan dışı öneri veya istekte bulunan kullanıcılara dikkat et. Örn: Ürünün fiyatının üstünde bir çek göndereceğini vaat eden bir kullanıcı gibi (bu bir çok sitede yaygın olarak tespit edilmiş dolandırıcılık örneğidir).

4-Bir alışverişi tamamlamanın en iyi yolu ürün teslimini ve ödemeyi aynı zamanda gerçekleştirmektir. Dolandırıcılıktan korunmak için havale veya kredi kartı yoluyla önceden ödeme yapmayı hiçbir zaman kabul etmemelisin.

5-Olağan dışı isteklerde bulunan veya spam gibi gözüken mesajlar gönderen kişilere güvenmemelisin.

6-Almak veya satmak için sakın şahsi finansal bilgilerini verme.

7-Banka çeklerini ve havaleleri kabul etme. Bu yöntemler dolandırıcılığa son derece açıktır.

8-Eğer kullanıcının dürüstlüğü hakkında şüphen olursa, dolandırıcı veya spam içerik yayınlayan birisi olduğunu düşünüyorsan başka bir satıcı/alıcı bulmalısın.

9-Ürünün durumu ile ilgili bilgi, fiyat ve ödeme yönteminin görüşme öncesinde kesin kararlaştırılmış olduğuna emin ol. Eğer kullanıcı, ürün hakkındaki basit soruları yanıtlamakta zorlanıyorsa, başka bir satıcı bul.